przegladkoninski.pl

Kilkunastu pacjentów licheńskiego hospicjum także zostało zakażonych koronawirusem, mimo stosowania reżimu sanitarnego. Najprawdopodobniej został wniesiony do placówki przez kogoś z personelu, ponieważ chorzy od dawna są odizolowani nawet od krewnych, a także poddawani testom podczas przyjęcia na oddział.

Koronawirus SARS-CoV-2 zatacza coraz większe kręgi i zbiera coraz liczniejsze żniwo. Mimo stosowania wszelkich środków ostrożności, nie ominął także Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Najprawdopodobniej przyniosła go jedna z osób z personelu. Wykonano wówczas testy o 17 pacjentów. – Niestety, okazało się, że trzynaścioro z nich jest zakażonych. Kilkoro w ostatnich dniach zmarło, ale dzisiaj trudno powiedzieć, czy wirus się do tego przyczynił, czy z powodu choroby, z jaką tu trafili. Dzięki Panu Bogu pacjenci przestali już gorączkować – przyznała dyrektor placówki Katarzyna Muzykiewicz.

Wiele osób z personelu przebywa obecnie w kwarantannie, ale dzięki dobrym ludziom, pacjenci mają zabezpieczoną opiekę. Poza tym, jak tylko w hospicjum ujawniono zakażenia wśród pacjentów, z pomocą pospieszył Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. – Wojewoda bardzo szybko zareagował na moją prośbę i natychmiast wysłał do nas po kilkaset kombinezonów i maseczek. Nie wiem, jak się za to odwdzięczę, chyba tylko modlitwą – podkreśliła Katarzyna Muzykiewicz.

W tej chwili w placówce jest osiem osób z pozytywnym wynikiem. Pani dyrektor ma nadzieję, że w przyszłym tygodniu sytuacja się ustabilizuje, ale mimo to apeluje o wsparcie placówki w tym trudnym czasie. Zakupione środki ochrony osobistej można dostarczać osobiście lub dokonywać wpłat na konto 32 1320 1016 2760 2760 2000 0001. A potrzebne są kombinezony ochronne, maseczki chirurgiczne i typu FFP2 oraz FFP3, rękawice nitrylowe, fartuchy jednorazowe, a także płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Tekst: Aleksandra Wysocka – Przegląd Koniński

slesinLicheńprzegladkoninski.pl Kilkunastu pacjentów licheńskiego hospicjum także zostało zakażonych koronawirusem, mimo stosowania reżimu sanitarnego. Najprawdopodobniej został wniesiony do placówki przez kogoś z personelu, ponieważ chorzy od dawna są odizolowani nawet od krewnych, a także poddawani testom podczas przyjęcia na oddział. Koronawirus SARS-CoV-2 zatacza coraz większe kręgi i zbiera coraz liczniejsze żniwo. Mimo...Niezależny Portal Gminy Ślesin 206 razy przeczytano