Rośnie liczba ozdrowieńców w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. COVID-19 pokonało 47 zakażonych mieszkańców i 8 osób z personelu.

przegladkoninski.pl

Z DPS w Ślesinie napływają dobre informacje. Liczba ozdrowieńców w placówce wzrosła do 55 osób. 10 listopada zakończył się okres izolacji domowej nałożonej na mieszkańców i personel przez sanepid. Poprawił się też stan psychiczny pensjonariuszy.

– Wsparcie udzielone mieszkańcom naszego Domu ma dużą wartość terapeutyczną. Upominki i kartki z życzeniami, które otrzymali w poniedziałek, pomagają im wyciszyć negatywne emocje. Coraz częściej na ich twarzach gości uśmiech. Powoli wracamy do „normalnego funkcjonowania”. Przedwczoraj o północy zakończyła się nałożona przez sanepid izolacja domowa. Ze względu na dobry stan zdrowia, decyzją lekarza 47 mieszkańców i 8 pracowników, w tym ja, uznanych zostało za ozdrowieńców. Oczywiście placówka nadal pozostaje zamknięta dla osób z zewnątrz. Mam jednak nadzieję, że najgorsze chwile mamy już za sobą – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS, która pierwszego dnia po odbyciu izolacji domowej odwiedziła mieszkańców i personel placówki.

Od środy (11 listopada) DPS wykonuje pracę w systemie rotacyjnym. Zmiany pracowników odbywają się co 48 godzin. Dla personelu, który po 10 dniach izolacji opuścił placówkę, uruchomiona została pomoc psychologiczna. Pracownicy mogą z niej korzystać od poniedziałku do czwartku w godzinach od 15.30 do 19.00.

Tekst: Przegląd Koniński

slesinInformacjeRośnie liczba ozdrowieńców w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. COVID-19 pokonało 47 zakażonych mieszkańców i 8 osób z personelu. przegladkoninski.pl Z DPS w Ślesinie napływają dobre informacje. Liczba ozdrowieńców w placówce wzrosła do 55 osób. 10 listopada zakończył się okres izolacji domowej nałożonej na mieszkańców i personel przez sanepid. Poprawił się...Niezależny Portal Gminy Ślesin 162 razy przeczytano