9 listopada zaadresowane imiennie paczki trafiły do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Każdy z 96 podopiecznych otrzymał kartkę z życzeniami oraz zestaw terapeutyczny. Zgodnie z upodobaniami obdarowanych w paczkach znajdowały się książki, gry edukacyjne, puzzle, układanki, płyty CD, akcesoria plastyczne, artykuły krawieckie i pasmanteryjne, zabawki i maskotki. Wszyscy otrzymali też słodycze i napoje.

Od wykrycia ogniska koronawirusa DPS działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Bez zakłóceń realizowana jest opieka nad mieszkańcami, wydawane są posiłki dla pensjonariuszy i personelu. Stan zdrowia mieszkańców i pracowników jest na bieżąco monitorowany i od kilku dni nie budzi zastrzeżeń. Mieszkańcy, którymi są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, źle znoszą sytuację wymuszoną wprowadzeniem koniecznych zasad bezpieczeństwa. Pomimo udzielanego wsparcia psychologicznego i terapeutycznego, wśród pensjonariuszy wyczuwa się duże napięcie i niepokój.

przegladkoninski.pl

Z inicjatywą przygotowania dla mieszkańców upominków w postaci zestawów terapeutycznych uwzględniających zainteresowania i pasje mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie wyszło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie wyszło. Realizacją pomysłu zajęły się Warsztaty Terapii Zajęciowej z Paprotni, Nieborzyna i Mielnicy Dużej oraz Środowiskowe Domy Samopomocy z Głębockiego i Fundacji Mielnica z Konina. Na zaproszenie WTZ-ów z Paprotni i Nieborzyna, do akcji przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy. Daniel Bednarek, który przekazał dwie pary rękawic bramkarskich z autografem syna Filipa, piłkarza Lecha Poznań.

 Mieszkańcy naszego Domu mocno odczuwają skutki pandemii, zwłaszcza od momentu, kiedy w placówce pojawił się koronawirus. Dzisiejszy dzień dostarczył im wiele radości i pozwolił oderwać się od negatywnych myśli. Prezenty i kartki, które otrzymali, będą ich cieszyć jeszcze przez wiele dni, a pomoce terapeutyczne pomogą odreagować negatywne emocje związane z sytuacją epidemiczną w domu. Wszystkim, dzięki którym przeprowadzenie tej akcji było możliwe serdecznie dziękujemy. Ten przejaw wsparcia i solidarności jest ważny nie tylko dla podopiecznych, ale również dla nas, bo przecież walka z COVID-19 jeszcze się nie skończyła – powiedziała Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

slesinInformacje9 listopada zaadresowane imiennie paczki trafiły do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Każdy z 96 podopiecznych otrzymał kartkę z życzeniami oraz zestaw terapeutyczny. Zgodnie z upodobaniami obdarowanych w paczkach znajdowały się książki, gry edukacyjne, puzzle, układanki, płyty CD, akcesoria plastyczne, artykuły krawieckie i pasmanteryjne, zabawki i maskotki. Wszyscy...Niezależny Portal Gminy Ślesin 132 razy przeczytano