Będąc po służbie przejeżdżał drogą w Wąsoszach, gdy nagle zauważył samochód w rowie. W środku znajdowała się kobieta, a między fotelami uwięziona była jej 12-letnia córka. Zatrzymał kierowcę przejeżdżającego auta i wspólnie z nim pomógł poszkodowanym.

– Obywatelska postawa, podjęte działania w zakresie pierwszej pomocy i szybka reakcja funkcjonariusza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, młodszego kapitana Bartłomieja Patrzykąta, znacząco wpłynęły na lokalizację zdarzenia i przyjazd służb ratunkowych – podkreśla starszy kapitan Robert Soliński z KM PSP w Koninie.

przegladkoninski.pl

Do zdarzenia doszło 20. października po godzinie 17. W Wąsoszach samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo i zatrzymał się w rowie. Chwilę później przejeżdżał tamtędy strażak z konińskiej komendy.

– Bartłomiej Patrzykąt, dokonując oceny sytuacji, nawiązał kontakt z poszkodowaną kobietą, która samodzielnie opuściła pojazd oraz powiadomił telefonicznie służby ratunkowe – mówi starszy kapitan. – Jak się okazało w samochodzie znajdowała się jeszcze 12-letnia dziewczynka, która była uwięziona pomiędzy fotelami samochodu. Była to córka kierującej pojazdem. Funkcjonariusz KM PSP Konin, wspólnie z kierowcą innego samochodu, którego zatrzymał, dotarli do pasażerki, by skutecznie móc kontrolować stan oraz czynności życiowe dziewczynki. Obywatelska postawa i podjęte działania w zakresie pierwszej pomocy i szybka reakcja strażaka, znacząco wpłynęły na lokalizację zdarzenia i przyjazd służb ratunkowych.

Tekst: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

slesinInformacjeBędąc po służbie przejeżdżał drogą w Wąsoszach, gdy nagle zauważył samochód w rowie. W środku znajdowała się kobieta, a między fotelami uwięziona była jej 12-letnia córka. Zatrzymał kierowcę przejeżdżającego auta i wspólnie z nim pomógł poszkodowanym. - Obywatelska postawa, podjęte działania w zakresie pierwszej pomocy i szybka reakcja funkcjonariusza...Niezależny Portal Gminy Ślesin 162 razy przeczytano