UKS Ślesin

Ślesińska załoga omegi POL – 135  „SLESIN.PL” wystartowała w ostatnich regatach Pucharu Polski w Klasie Narodowej Omega. Regaty odbyły się w dniach 9 -11 października w  Niesulicach koło Świebodzina na Jeziorze Niesłysz. Organizatorem regat był klub żeglarski MKS Marina Niesulice oraz tradycyjnie Polski Związek  Klasy Omega.

Ostatnie regaty Pucharu Polski przyciągnęły czołowe żeglarskie zespoły regatowe z całej Polski. W regatach wystartowało ponad 50 załóg w dwóch klasach: Standard oraz Omega Sport. W ciągu dwóch dni przeprowadzono ogółem dziewięć wyścigów w dobrych warunkach pogodowych i wietrze, którego siła dochodziła do 4 stopni.

UKS Ślesin

Załoga UKS wystartowała tym razem w składzie: Piotr Paruszkiewicz, Kacper Gębicki oraz Jacek Olejniczak. W pierwszym dniu  regat przy silnym wietrze nasza załoga straciła jeden z żagli – Spinaker. Żagiel zaplątał się pod łodzią  przy zwrocie i zmusił naszą załogę do przerwania jednego z wyścigów.  Na szczęście obyło się bez wywrotki i przymusowej kąpieli w zimnej wodzie. Po krótkim przymusowym postoju przy brzegu okazało się, że żagiel nie ucierpiał i nasza załoga mogła wrócić do regat. Drugi dzień przebiegał bardziej spokojnie przy słonczej,  ale chłodnej jesiennej pogodzie.

W klasyfikacji ogólnej tegorocznego Pucharu Polski ślesińscy żeglarze zajęli 18 miejsce na 28 startujących złóg w  klasie Omega Sport.     

UKS Ślesin

Ze względu na  starty i regaty Grand Prix Jeziora Powidzkiego i Grand Prix Jezior Konińskich nasza załoga nie  mogła wystartować we wszystkich regatach Pucharu Polski. Nie mogliśmy pojechać na regaty do Krynicy Morskiej, a miało to wpływ na liczbę wywalczonych  punktów.

W pucharze rywalizowaliśmy z najlepszymi żeglarzami w kraju w regatach, które cieszą się bardzo wysoką frekwencją. Kończymy sezon prawie w środku stawki i jesteśmy zadowoleni kończącego się powoli sezonu 2020.

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl – UKS Ślesin

slesinSportUKS Ślesin Ślesińska załoga omegi POL - 135  'SLESIN.PL' wystartowała w ostatnich regatach Pucharu Polski w Klasie Narodowej Omega. Regaty odbyły się w dniach 9 -11 października w  Niesulicach koło Świebodzina na Jeziorze Niesłysz. Organizatorem regat był klub żeglarski MKS Marina Niesulice oraz tradycyjnie Polski Związek  Klasy Omega. Ostatnie regaty...Niezależny Portal Gminy Ślesin 253 razy przeczytano