Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin jest obecnie w trakcie realizacji Programu Biblioteki Narodowej Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Zadaniem realizowanego Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2020 wyniosło 11.700,00 zł.

Realizacja tego programu będzie trwała do końca listopada 2020 r. Pierwsze książki trafią na półki już na początku września a do października czekamy na państwa propozycje dotyczące zakupu wybranych tytułów.

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 8/2020

slesinBibliotekaBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin jest obecnie w trakcie realizacji Programu Biblioteki Narodowej Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Zadaniem realizowanego Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez...Niezależny Portal Gminy Ślesin 204 razy przeczytano