Przegląd Koniński

To największa, zaraz po Tour de Pologne, impreza sportowa w Polsce – w weekend odbył się Garmin Iron Triathlon Ślesin 2020. Na trzech dystansach -1/2, 1/4 i 1/8 Iron Man, zmierzyło się 800 zawodników z całego kraju. I mimo pandemii, udało się je sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić.

Zawody triatlonowe w Ślesinie są niewątpliwie tradycją cyklu, dzisiejsze odbyły się tam po raz ósmy! Pierwszy jednak raz zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Co to oznacza? Najdłuższy polegał na przepłynięciu 1,9 km, przejechaniu 90 km rowerem i przebiegnięciu 21,1 km. 1/4 IM to 0,95 km pływania, 45 km rowerem i 10,5 km biegu oraz 1/8 IM to 0,475 km pływania, 22,5 km rowerem i 5,275 km biegu. Trasy wytyczone były w Ślesinie i okolicy. W związku z pandemią starty musiały być podzielne na grupy mniejsze niż 250 zawodników. Pierwsi śmiałkowie wyruszyli już o 8.50.

O zorganizowanie Garmin Iron Triathlon Ślesin 2020 samorząd i firma Labo Sport walczyli kilka miesięcy.

– Udało się, wprowadziliśmy wytyczne sanitarne, czyli obowiązek noszenia maseczek w strefie startu, zmian i mety, dezynfekcję rąk. Musieliśmy zwiększyć służby ochrony i uważać, by kibice się nie gromadzili – mówi Piotr Mackiewicz, LaboSport Polska, dyrektor imprezy. Bo choć organizatorzy apelowali, by wraz z zawodnikami nie przyjeżdżało liczne grono kibiców, nie brakowało dziś chętnych, by podziwiać wytrzymałość i hart ducha sportowców i głośno zagrzewać ich do walki o lepsze czasy.

Tekst: Olga Boksa – Przegląd Koniński

slesinSportPrzegląd Koniński To największa, zaraz po Tour de Pologne, impreza sportowa w Polsce - w weekend odbył się Garmin Iron Triathlon Ślesin 2020. Na trzech dystansach -1/2, 1/4 i 1/8 Iron Man, zmierzyło się 800 zawodników z całego kraju. I mimo pandemii, udało się je sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić. Zawody triatlonowe...Niezależny Portal Gminy Ślesin 146 razy przeczytano