LM.pl

Ślesin miastem miłości? To kolejne miejsce po Koninie, w którym zakochani przypieczętowują swoje uczucie.

Do niedawna pary przypinały „kłódki miłości” tylko na moście Toruńskim w Koninie. Teraz okazuje się, że to nie jedyne miejsce w regionie, które upatrzyli sobie zakochani do symbolicznego przypieczętowania uczucia. Kłódki z inicjałami, albo imionami par znaleźć można na ślesińskim moście i Molo Gwiazd Ślesina.

– Bardzo się cieszę, bo to znaczy że warto zostawić taki ślad w Ślesinie – mówi burmistrz Mariusz Zaborowski. – Widzę wiele młodych osób, które przyjeżdżają i na pomoście spacerowym zaznaczają swoją miłość – dodaje.

lm.pl
LM.pl

Od kilku lat Ślesin jest też chętnie wybierany przez Pary Młode na miejsce ceremonii ślubnych.

– Przez 4 lata udzielałem ślubów cywilnych w plenerze i zaobserwowałem, że jest ich sporo. Jesteśmy miastem, gdzie ta miłość kwitnie – mówi Mariusz Zaborowski.

Burmistrz zapowiada, że nie zamierza likwidować zawieszonych na pomoście kłódek. Będą one jednak regularnie sprawdzane, czy nie stwarzają zagrożenia dla odwiedzających to miejsce turystów.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla -LM.pl

slesinInformacjeLM.pl Ślesin miastem miłości? To kolejne miejsce po Koninie, w którym zakochani przypieczętowują swoje uczucie. Do niedawna pary przypinały „kłódki miłości” tylko na moście Toruńskim w Koninie. Teraz okazuje się, że to nie jedyne miejsce w regionie, które upatrzyli sobie zakochani do symbolicznego przypieczętowania uczucia. Kłódki z inicjałami, albo imionami par...Niezależny Portal Gminy Ślesin 175 razy przeczytano