W miejscowości Różopole spłonęło poddasze domu jednorodzinnego. Policja zatrzymała w związku z pożarem 49-latka, męża mieszkanki budynku.
– Powiedział: podpaliłem na górze, wszyscy zginiecie. Potem wyszedł – powiedziała TVN24 żona 49-latka.

Zobacz materiał filmowy na tvn24.pl

Pożar w domu jednorodzinnym w Różopolu wybuchł w sobotę.
– Około godziny 23:15 strażacy zostali zawiadomieni o pożarze poddasza. Na miejsce udało się sześć zastępów straży pożarnej, które ugasiły pożar – informował dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.

W czasie pożaru w domu przebywało łącznie pięć osób, w tym kobieta z dziećmi. Wszyscy zdążyli opuścić budynek, nikomu nic się nie stało.

49-latek uciekł z miejsca zdarzenia

Już pierwsze ustalenia wskazywały, że za pożar może odpowiadać mąż kobiety – w momencie, gdy ta zauważyła dym i ogień, mężczyzny nie było w domu, zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Moja siostra była w łazience. Mąż zszedł ze strychu i powiedział do niej: żegnam się z tobą szwagierko. Po czym wrócił na górę. Po chwili znów zszedł i powiedział: podpaliłem na górze, wszyscy zginiecie. Potem po prostu wyszedł – mówiła żona podejrzanego reporterowi TVN24.

Zarzuty i areszt

Mężczyzna w poniedziałek po południu usłyszał zarzuty. – Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mającego postać pożaru – mówi Aleksandra Marańda, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie.

49-latek nie przyznał się do winy. – Złożył wyjaśnienia niekorelujące z ustalonym w sprawie stanem faktycznym – tłumaczy Marańda. Prokuratura wniosła o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. We wtorek sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 49-latka.

Autor:FC/aa

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

slesinKronika policyjnaW miejscowości Różopole spłonęło poddasze domu jednorodzinnego. Policja zatrzymała w związku z pożarem 49-latka, męża mieszkanki budynku. - Powiedział: podpaliłem na górze, wszyscy zginiecie. Potem wyszedł - powiedziała TVN24 żona 49-latka. Zobacz materiał filmowy na tvn24.pl Pożar w domu jednorodzinnym w Różopolu wybuchł w sobotę. - Około godziny 23:15 strażacy zostali...Niezależny Portal Gminy Ślesin 530 razy przeczytano