LM.pl

Perła Ślesina znowu na wodzie. „Pawełek” przeszedł gruntowny remont i od połowy czerwca będzie znowu zabierał na swój pokład turystów.

Najstarszy statek pasażerski w powiecie konińskim został wyciągnięty na brzeg w październiku ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy prowadzony był remont jednostki, którym zajęli się druhowie ze ślesińskiej OSP. To oni dali „Pawełkowi” drugie życie i trzeba przyznać, że zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Czuć nadal klimat zabytkowego statku, ale nie brakuje nowoczesnych rozwiązań jak na przykład solary.

Remont „Pawełka” pochłonął ok. 130 tys. zł z budżetu gminy. Przez najbliższe tygodnie będą trwały kosmetyczne prace na statku, tak by od połowy czerwca mógł zabierać turystów na wycieczki po urokliwej okolicy.

lm.pl
LM.pl

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – Przegląd Koniński

slesinInformacjeLM.pl Perła Ślesina znowu na wodzie. 'Pawełek' przeszedł gruntowny remont i od połowy czerwca będzie znowu zabierał na swój pokład turystów. Najstarszy statek pasażerski w powiecie konińskim został wyciągnięty na brzeg w październiku ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy prowadzony był remont jednostki, którym zajęli się druhowie ze ślesińskiej OSP. To oni dali „Pawełkowi”...Niezależny Portal Gminy Ślesin 565 razy przeczytano