Sanktuarium Maryjne w Licheniu

Tegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego są zupełnie inne od tych, które znamy. Nikt z nas nie wybrażał sobie, że Wielkanoc będziemy przeżywać w ten sposób: uczestniczymy w transmisjach mszy i nabożeństw, widząc przejmująco puste świątynie, nie odwiedzamy rodziny ani znajomych z powodu ograniczenia możliwości przemieszczania się i zakazu zgromadzeń, nie ma tradycyjnego poświęcenia pokarmów w kościołach.

Czy to jednak znaczy, że mamy całkowicie zrezygnować z przygotowywania „wielkanocnego koszyczka” w naszych domach?
Jak powinno przebiegać błogosławieństwo stołu w poranek NIedzieli WIelkanocnej? Tradycję dzielenia się jajkiem w czasie tego uroczystego śniadania na pewno zna każdy – a czy znacie tradycję dzielenia się chrzanem?
Skąd w ogóle wziąl się zwyczaj błogosławienia pokarmów na wielkanocny stół? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w zamieszcoznym nagraniu.

Zapraszamy do wsyłuchania katechezy ks. Jarosława Hybzy MIC, która została wygłoszona przy okazji III Internetowego Weekendu w Licheniu.
Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy gotowy do pobrania i druku plik pdf z tekstem błogosławieństwa stołu: http://www.lichen.pl/…/27500_pl_blogoslawienstwo_stolu_wiel…
Marianin opowiada o przebiegu obrzędu błogosławieństwa od 15 minuty filmu.

slesinLicheńSanktuarium Maryjne w Licheniu Tegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego są zupełnie inne od tych, które znamy. Nikt z nas nie wybrażał sobie, że Wielkanoc będziemy przeżywać w ten sposób: uczestniczymy w transmisjach mszy i nabożeństw, widząc przejmująco puste świątynie, nie odwiedzamy rodziny ani znajomych z powodu ograniczenia możliwości przemieszczania się i...Niezależny Portal Gminy Ślesin 155 razy przeczytano