Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie do 29 marca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przypomina, że można we mszy świętej uczestniczyć poprzez transmisję w internecie (na fanpage sanktuarium, na stronie internetowej lichen.pl oraz na kanale sanktuarium na Youtube).

Msze w bazylice:
Dzień powszedni 7.30, 12.00, 18.00
Niedziele i święta 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
Wielkopostna katecheza internetowa – niedziela, godzina 19.00

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia rekomendowane zostało udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca tego roku następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

przegląd

– Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe – czytamy w komunikacie Episkopatu.

slesinLicheńRada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie do 29 marca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przypomina, że można we mszy świętej uczestniczyć poprzez transmisję w internecie (na fanpage sanktuarium, na stronie internetowej lichen.pl oraz na kanale sanktuarium na Youtube). Msze w bazylice:Dzień...Niezależny Portal Gminy Ślesin 197 razy przeczytano