lm.pl
LM.pl

Nowy asfalt, ścieżka pieszo-rowerowa i znaki interaktywne. Gmina Ślesin w tym roku planuje zrealizować trzy duże inwestycje drogowe.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych gminie Ślesin udało się pozyskać ok. 340 tys. zł dofinansowania na położenie nowego asfaltu w miejscowości Konstantynowo. Będzie to blisko 1800 metrów drogi, a poza nowym dywanikiem wyniesione nieco ponad poziom jezdni zostanie przejście dla pieszych i staną przy nich aktywne znaki zasilane fotowoltaiką.

– Mieszkańcy czekali na tę inwestycję drogową. Kilka lat temu remontowana była kanalizacja i teraz jest dobry czas, żeby położyć nowy dywanik asfaltowy – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Inwestycja ma potrwać do końca maja i pochłonie ponad 680 tys. zł. Natomiast ok. 506 tys. zł kosztować będzie dokończenie asfaltu pomiędzy miejscowościami Piotrkowice i Wąsosze. Gminie udało się pozyskać na ten cel ok. 250 tys. zł dotacji. Jak informuje Mariusz Zaborowski, wykonany tam został już odcinek o długości 1,3 km, a teraz asfalt zostanie położony jeszcze na odcinku 1,2 km.

– Mieszkańcy zgłaszają, że tam gdzie jest już ładny asfalt wzrosły prędkości, dlatego w ramach tego zadania będą postawione dwa aktywne radary, które będą mierzyły prędkość – mówi Mariusz Zaborowski. – Umowę z wykonawcą już podpisaliśmy. Roboty rozpoczną się niebawem i będą trwały do końca maja tego roku – dodaje.

Natomiast do końca lipca trwać będzie budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Piotrkowicach. Tam realizowana jest inwestycja powiatu konińskiego, w ramach której od drogi wojewódzkiej w Ślesinie, w kierunku Lichenia powstaje 2,6 km ścieżki pieszo-rowerowej. Gmina natomiast zamierza wykonać 880 metrów ścieżki bezfazowej o szerokości 2,5 – 3 metry. Inwestycja pochłonie 782 tys. zł, z czego ok. 400 tys. zł pochodzić będzie z dotacji w ramach KOSI.

– Wyłoniony już został wykonawca i niedługo podpiszemy umowę – mówi Mariusz Zaborowski. – Samorząd Ślesina podjął decyzję, że rozpoczynamy gruntowne naprawy dróg lokalnych. Wstrzymujemy po części trochę realizację chodników, będą powstawały tylko w tych miejscach, gdzie są newralgiczne i przeznaczamy gros środków na naprawę dróg. To są rzeczy, które poprawiają komunikację i bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla burmistrz.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

slesinInformacjeLM.pl Nowy asfalt, ścieżka pieszo-rowerowa i znaki interaktywne. Gmina Ślesin w tym roku planuje zrealizować trzy duże inwestycje drogowe. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych gminie Ślesin udało się pozyskać ok. 340 tys. zł dofinansowania na położenie nowego asfaltu w miejscowości Konstantynowo. Będzie to blisko 1800 metrów drogi, a poza nowym dywanikiem...Niezależny Portal Gminy Ślesin 274 razy przeczytano