15  grudnia rozpoczęła się druga Biała Szkoła z udziałem dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie. W tym roku na tydzień wyjechała w góry grupa aż 45 uczniów, aby pod okiem instruktorów i nauczycieli nauczyć się jeździć na nartach.

Do Bukowiny Tatrzańskiej pojechała między innymi cała klasa Va – sportowa oraz uczniowie z innych klas.  Dzieci ze Ślesina uczyły się i doskonaliły technikę jazdy na nartach. Zajęcia narciarskie były prowadzone w Białce Tatrzańskiej w ośrodkach narciarskich: Kotelnica, Bania i Kaniówka.
Mimo że połowa grudnia to dopiero początek zimowego sezonu w polskich górach, to warunki narciarskie były na tyle dobre, że dało się poprowadzić zajęcia narciarskie na śniegu.  Codziennie po zajęciach narciarskich  odbywały się obowiązkowe zajęcia lekcyjne, na których dzieci odrabiały lekcje oraz pracowały z kartami pracy, które po powrocie do szkoły będą sprawdzone i ocenione przez nauczycieli w szkole.

 Młodzież chętnie uczestniczyła również  w  zajęciach z teorii narciarstwa, udzielania pierwszej pomocy, przepisów FIS i zasad zachowania się w górach i na stoku. Dodatkową atrakcją były wieczorne zajęcia na basenie, wycieczka do Zakopanego.  Organizatorami wyjazdu oraz opiekunami byli nauczyciele: p. Joanna Adamska, p. Katarzyna Pawlaczyk, p. Marcin Łukowski  oraz p. Marcin Bryl, który jako instruktor prowadził także zajęcia narciarskie.  

Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Bilińskiemu z Konina za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz prowadzenie zajęć narciarskich, p. Burmistrzowi Mariuszowi Zaborowskiemu za udostępnienie gminnego autokaru oraz rodzicom uczniów klasy Va za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Źródło: ZSP w Ślesinie

slesinSport15  grudnia rozpoczęła się druga Biała Szkoła z udziałem dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie. W tym roku na tydzień wyjechała w góry grupa aż 45 uczniów, aby pod okiem instruktorów i nauczycieli nauczyć się jeździć na nartach. Do Bukowiny Tatrzańskiej pojechała między innymi cała klasa...Niezależny Portal Gminy Ślesin 786 razy przeczytano