LM.pl

Ponad dwa miesiące trwały przygotowania do świątecznego przedstawienia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

W półgodzinnym przedstawieniu zagrało 13 aktorów-mieszkańców ślesińskiego DPS-u. Jak podkreśla Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy, były to Jasełka nowoczesne, ale z tradycyjnymi wątkami.

– Nie obyło się bez postaci Maryi i Józefa z dzieciątkiem. Narrator prowadził widzów przez wątki jakby z Opowieści Wigilijnej, gdzie bohaterowie zmieniali się pod wpływem serc od Aniołów – Duchów Świąt – mówi Joanna Wołyńska.

lm.pl
LM.pl

W premierze spektaklu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, oddział w Ślesinie oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji. Na styczeń ślesiński DPS zaplanował wystawienie przedstawienie w szkołach podstawowych i Środowiskowych Domach Społecznych w Głębockiem oraz Mielnicy w Koninie, a także Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ignacewie i Mielnicy Dużej.

fot. DPS Ślesin

Źródło: konin.LM.pl

slesinImprezyLM.pl Ponad dwa miesiące trwały przygotowania do świątecznego przedstawienia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. W półgodzinnym przedstawieniu zagrało 13 aktorów-mieszkańców ślesińskiego DPS-u. Jak podkreśla Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy, były to Jasełka nowoczesne, ale z tradycyjnymi wątkami. - Nie obyło się bez postaci Maryi i Józefa z dzieciątkiem. Narrator prowadził widzów...Niezależny Portal Gminy Ślesin 274 razy przeczytano