przegladkoninski.pl

Takiego odzewu nie spodziewały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Licheniu Starym, które zorganizowały kiermasz odzieży używanej. Wielu ludzi przyniosło ubrania. Można je kupić w siedzibie KGW dzisiaj do godziny 13.00, ale także i jutro. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność licheńskiego hospicjum.

– Lubimy pomagać ludziom, organizujemy różne akcje charytatywne – mówi Magdalena Guźniczak, przewodnicząca KGW w Licheniu Starym. Niedawno na przykład panie zbierały przybory szkolne dla naszych rodaków w Kazachstanie. Wtedy też zrodził się pomysł na kiermasz ubrań, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność licheńskiego Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.

przegląd

Odzew był bardzo duży, jak mówią organizatorki. Chętnych do oddania ubrań na kiermasz nie brakowało.
– Nie wyobrażałyśmy sobie, że będzie ich aż tyle – mówi Magdalena Guźniczak. Akcja zaplanowana była na dziś, od 9.00 do godziny 13.00, ale już teraz wiadomo, że ubrania będzie można kupić również jutro, po mszach świętych (w godzinach od 9.00 do 12.00). – Jeśli tych ubrań nie sprzedamy, myślimy o oddaniu ich do Fundacji Sercem Przyprawionej, dla ludzi potrzebujących, ale także o zorganizowaniu akcji w kołach gospodyń w innych miejscowościach, jeśli się zgodzą – mówi przewodnicząca KGW w Licheniu Starym.

– Świetni ludzie mieszkają w Licheniu, wspierają nas przy różnych akcjach – mówi Urszula Kulig, koordynator wolontariatu licheńskiego hospicjum. A tutaj każdy grosz się przyda. – Opieka dla pacjentów jest bezpłatna, a koszty są ogromne – dodaje.

Test: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

slesinInformacjeprzegladkoninski.pl Takiego odzewu nie spodziewały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Licheniu Starym, które zorganizowały kiermasz odzieży używanej. Wielu ludzi przyniosło ubrania. Można je kupić w siedzibie KGW dzisiaj do godziny 13.00, ale także i jutro. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność licheńskiego hospicjum. – Lubimy pomagać ludziom, organizujemy...Niezależny Portal Gminy Ślesin 433 razy przeczytano