przegladkoninski.pl

Burmistrz Ślesina dzisiaj w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie podpisał stosowne dokumenty, by otrzymać dotację na zakup sprzętu ratowniczego dla trzech jednostek OSP z terenu gminy.

W związku z tym, Mariusz Zaborowski nie uczestniczył w dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. W wyjeździe do Warszawy towarzyszyła burmistrzowi Agnieszka Cieślarska, skarbnik miasta i gminy. W Ministerstwie Sprawiedliwości podpisali umowę w ramach Funduszu Sprawiedliwości na zakup sprzętu ratowniczego dla trzech jednostek OSP z terenu gminy: Wąsosze, Piotrkowice i Ślesin. Chodzi o kwotę 32.600 złotych, a wkład własny samorządu to 2.600 złotych.

przegląd

A o czym mowa była podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Ślesinie? Sekretarz Ilona Banaszak mówiła radnym i gościom między innymi o tym, że jeszcze w tym roku może zostać podpisany akt notarialny między gminą a PAK KWB Konin dotyczący zakupu od kopalni gruntu o powierzchni hektara w Mikorzynie, na którym jest boisko sportowe. Mieszkańcy tej miejscowości przeznaczyli w tym roku na to zadanie z Funduszu Sołeckiego 20.500 złotych, natomiast w przyszłym zaplanowano 14.000 zł. Reszta środków będzie pochodzić z budżetu gminy, a łączna wartość tej nieruchomości to 75 tysięcy złotych brutto.

– W Mikorzynie nie ma już innego gruntu do kupienia, gdzie mogłoby być boisko, postanowiliśmy więc, że będziemy walczyć o ten, który jest do dyspozycji obecnie. A ponieważ w czerwcu wygasa dzierżawa, mieszkańcy zdecydowali, że wyłożymy pieniądze z Funduszu Sołeckiego, pozostałą część wyłoży gmina – mówi Elżbieta Adamczewska, sołtys Mikorzyna. – Takie boisko jest w naszej miejscowości bardzo potrzebne.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

slesinOSPprzegladkoninski.pl Burmistrz Ślesina dzisiaj w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie podpisał stosowne dokumenty, by otrzymać dotację na zakup sprzętu ratowniczego dla trzech jednostek OSP z terenu gminy. W związku z tym, Mariusz Zaborowski nie uczestniczył w dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. W wyjeździe do Warszawy towarzyszyła burmistrzowi Agnieszka Cieślarska, skarbnik miasta i gminy....Niezależny Portal Gminy Ślesin 419 razy przeczytano