przegladkoninski.pl

Andrzej Kowalczyk z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie zajął II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Nagrodę w kategorii „fotografia” przyniosło mu zdjęcie pt. „Podróż za jeden uśmiech”. Praca została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału konkursu, którego wyniki poznamy 13 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 2003 r. Inicjatywa służy popularyzacji osiągnięć artystycznych mieszkańców domów pomocy społecznej oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy. Dzięki corocznie wydawanemu katalogowi prac laureatów oraz wystawom pokonkursowym upowszechniany jest dorobek artystów biorących udział w konkursie i placówek terapeutycznych, z którymi są związani.

Pracownia plastyczna Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie uczestniczy w konkursie od wielu lat zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia na jego etapie regionalnym, jak i w finale ogólnopolskim. Eliminacje wojewódzkie 17. edycji konkursu również zakończyły się sukcesem mieszkańca DPS – Andrzeja Kowalczyka, który w kategorii „fotografia” zajął II miejsce i zakwalifikował się do finału konkursu. Zdjęcie jego autorstwa pt. „Podróż za jeden uśmiech” oraz inne prace niepełnosprawnych artystów z Wielkopolski można oglądać w Bramie Poznania ICHOT Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu.

– Arteterapia jest bardzo skuteczną formą rehabilitacji. Poza tym, twórczość osób niepełnoprawnych zachwyca nie tylko nas, osoby z ich najbliższego otoczenia, ale również znawców sztuki, którzy zasiadają w komisjach konkursowych – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

opr. MF

Źródło: Przegląd Koniński

slesinZajęcia/Warsztatyprzegladkoninski.pl Andrzej Kowalczyk z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie zajął II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Nagrodę w kategorii „fotografia” przyniosło mu zdjęcie pt. „Podróż za jeden uśmiech”. Praca została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału konkursu, którego wyniki poznamy 13 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs „Sztuka Osób...Niezależny Portal Gminy Ślesin 237 razy przeczytano