przegladkoninski.pl

Nie powiodła się złodziejska wyprawa dwóm 19-latkom, którzy ze sklepu w Ślesinie postanowili ukraść alkohol i kosmetyki. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów, w tym funkcjonariusza po służbie.

Dwaj młodzi mężczyźni najpierw ukradli dwie torby, do których wrzucili kosmetyki i alkohol. Z łupami postanowili wybiec ze sklepu.
– Jedną z toreb wyrwała złodziejowi z ręki pracownica sklepu – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Przypadkowy świadek zaalarmował kierownika ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Ślesinie.
– Kierownik był po służbie i wyjeżdżał z domu, jednak postanowił działać. Powiadomił swojego kolegę, który był w pracy i wspólnie z nim rozpoczął poszukiwania sprawców kradzieży – mówi rzecznik.

przegląd

Policjanci zauważyli na ulicy jednego z 19-latków. Kiedy do niego podjechali, zaczął uciekać do parku. Tam został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili też kompana złodzieja, a co więcej – udało się odnaleźć drugą torbę łupami. Pracownicy sklepu zauważyli ją na parkingu.

Ustalono, że złodziejski duet już wcześniej pojawił się w innym sklepie. Pod koniec sierpnia w Kleczewie młodzi mężczyźni ukradli alkohol i plecak, a straty wyceniono na ponad 1.100 złotych.
– Poczynania mężczyzn skończyły się zarzutami, które ogłosili im policjanci zarówno ze Ślesina, jak i z Kleczewa. Obydwaj przyznali się do kradzieży wspomnianych artykułów – mówi Marcin Jankowski.

Grozi im po 5 lat więzienia.

Źródło: Przegląd Koniński –

slesinKronika policyjnaprzegladkoninski.pl Nie powiodła się złodziejska wyprawa dwóm 19-latkom, którzy ze sklepu w Ślesinie postanowili ukraść alkohol i kosmetyki. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów, w tym funkcjonariusza po służbie. Dwaj młodzi mężczyźni najpierw ukradli dwie torby, do których wrzucili kosmetyki i alkohol. Z łupami postanowili wybiec ze sklepu. – Jedną z toreb...Niezależny Portal Gminy Ślesin 277 razy przeczytano