przegladkoninski.pl

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie wystąpił z nową inicjatywą. Ma ona zachęcić bliskich mieszkańców placówki do częstszych odwiedzin i wspólnych spotkań.
– Podopieczni zawsze obawiają się czy bliscy przyjdą, czy nie zapomną. Dla nich kontakt z rodziną jest ważny, tęsknią za domem – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie.

Z inicjatywy dyrektor Joanny Wołyńskiej, w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie zorganizowano spotkanie pracowników placówki z rodzinami mieszkańców. To pierwsze takie spotkanie, podczas którego bieżące sprawy i problemy domu omówione zostały przez personel i najbliższych podopiecznych. Na zaproszenie dyrektor odpowiedziało 10 osób. Przedstawiciele rodzin aktywnie dyskutowali. Konsultacji poddany został również dokument określający procedurę odwiedzin pensjonariuszy.

 Podopieczni zawsze obawiają się czy bliscy przyjdą, czy nie zapomną. Dla nich kontakt z rodziną jest ważny, tęsknią za domem – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie. – Dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy naszego domu mieli kogoś bliskiego, kogoś do kogo mogą się odwołać w trudnych chwilach i na kogo mogą liczyć, kiedy potrzebują wsparcia. Zacieśnianie więzi z domem rodzinnym stanowi ważny element rehabilitacji społecznej. Zebrania z udziałem rodzin naszych podopiecznych mają zaowocować zwiększeniem kontaktów pensjonariuszy z najbliższymi. Zamierzamy, więc organizować takie spotkania również w przyszłości.

Kolejną inicjatywą służącą utrzymywaniu relacji mieszkańców domu ze swoimi rodzinami będzie spotkanie organizowane w placówce 15 maja z okazji obchodów „Dnia Rodziny”.

Tekst: MF

slesinSeniorzyprzegladkoninski.pl Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie wystąpił z nową inicjatywą. Ma ona zachęcić bliskich mieszkańców placówki do częstszych odwiedzin i wspólnych spotkań. – Podopieczni zawsze obawiają się czy bliscy przyjdą, czy nie zapomną. Dla nich kontakt z rodziną jest ważny, tęsknią za domem – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie. Z...Niezależny Portal Gminy Ślesin 577 razy przeczytano