LM.pl

Trzy osoby zasiadły na ławie oskarżonych w sprawie zabójstwa 42-letniego Sławomira W. Ciało mężczyzny jesienią ubiegłego roku wyłowiono z jeziora Mikorzyńskiego.

W Sądzie Okręgowym w Koninie rozpoczął się proces dotyczący zbrodni sprzed niemalże 4 lat. Jak wynika z pierwszych zeznań Dawida M. przed prokuratorem, sprawa dotyczyła kradzieży papierosów z jednego z garaży w Malińcu. Między 35-latkiem, a Sławomirem W. miało dojść do szamotaniny.

– Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Sławomira W., uderzył go wielokrotnie pięścią w głowę, doprowadzając do upadku, a następnie kopał go po całym ciele, czym spowodował utratę przytomności – czytała akt oskarżenia prokurator prowadząca sprawę.

Nieprzytomnego mężczyznę, Dawid M. miał wsadzić do samochodu 27-letniego Adriana A., który wywiózł ich do Ślesina (Adrian A. odpowiada za nieudzielenie pomocy Sławomirowi W.). Tam, 35-latek przeniósł go do przyczepy campingowej. Na drugi dzień stwierdził, że Sławomir W. nie żyje. Przez dziewięć dni miał się zastanawiać co w tej sytuacji zrobić. W końcu, postanowił ukryć zwłoki w jeziorze. A w tym, zdaniem śledczych, pomógł mu 65-letni Andrzej S., który za to i za utrudnianie postępowania karnego dotyczącego zabójstwa Sławomira W., odpowiada przed sądem.

W pierwszych dniach września, Dawid M. holując motorówką (należącą do Andrzeja S.) ciało Sławomira W. na środek jeziora Mikorzyńskiego, skrępował jego nogi i ręce taśmą, obciążył łańcuchem oraz okrągłymi talerzami ( po około 50 kg każdy) i wrzucił zwłoki do wody. Po żmudnych poszukiwaniach, ciało 42-latka zostało wyłowione w październiku 2018 roku.

Dawid M. nie przyznał się przed sądem do winy. Odmówił też składania zeznań i nie podtrzymał w większości tych, które złożył w toku postępowania prokuratorskiego.

Źródło: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

slesinKronika policyjnaLM.pl Trzy osoby zasiadły na ławie oskarżonych w sprawie zabójstwa 42-letniego Sławomira W. Ciało mężczyzny jesienią ubiegłego roku wyłowiono z jeziora Mikorzyńskiego. W Sądzie Okręgowym w Koninie rozpoczął się proces dotyczący zbrodni sprzed niemalże 4 lat. Jak wynika z pierwszych zeznań Dawida M. przed prokuratorem, sprawa dotyczyła kradzieży papierosów z jednego...Niezależny Portal Gminy Ślesin 869 razy przeczytano