przegladkoninski.pl

To już kolejny rok, gdy samorząd miasta i gminy Ślesin dopłaca mieszkańcom do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Pochłania to rokrocznie około 100 tys. zł. Radni nie zrezygnowali jednak z tego sposobu pomocy.

Radni miasta i gminy Ślesin podjęli dziś decyzję, że gmina nadal będzie dofinansowywać budowę ekologicznych oczyszczalni ścieków. Chętni mogą otrzymać na ten cel maksymalnie 5 tys. zł, chyba że ktoś mieszka w miejscu, do którego z różnych powodów nie da się doprowadzić sieci kanalizacyjnej. Wtedy dotacja może wynieść nawet 10 tys. zł.

Podjętą dziś uchwałą radni zagwarantowali na ten cel kolejne 50 tys. zł. Jak zapewnia burmistrz, jeśli będzie taka potrzeba, zawnioskuje o podwyższenie tej kwoty. Mariusz Zaborowski twierdzi, że wielu mieszkańców korzysta z dofinansowań, dlatego nie zabraknie pieniędzy na ten cel.

Źródło: Olga Boksa – Przegląd Koniński

slesinUMiGprzegladkoninski.pl To już kolejny rok, gdy samorząd miasta i gminy Ślesin dopłaca mieszkańcom do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Pochłania to rokrocznie około 100 tys. zł. Radni nie zrezygnowali jednak z tego sposobu pomocy. Radni miasta i gminy Ślesin podjęli dziś decyzję, że gmina nadal będzie dofinansowywać budowę ekologicznych oczyszczalni ścieków. Chętni...Niezależny Portal Gminy Ślesin 418 razy przeczytano