16 listopada powstał Klub Seniora w Mikorzynie. Na początek zapisało się 21 członków, ale najprawdopodobniej liczba ta jeszcze wzrośnie.

Solidarnie wybrano zarząd, w skład którego weszli: przewodniczący Tadeusz Andrzejczak, jego zastępca Elżbieta Adamczewska, skarbnik Wioletta Kopczyńska. Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek o godz. 17.00.

Aktywność mieszkańców Mikorzyna jest wszystkim znana od lat. Wystarczy spojrzeć choćby na zawsze pięknie udekorowany krzyż, o który dbają Wiesława Ignaszak, Stanisława Skutecka, Janina Kaczmarzewska, Marianna Cyper i Jadwiga Jarmuż. Panie trzy razy w roku, dzięki składkom mieszkańców, odnawiają krzyż – malują, pielą chwasty, sadzą przy nim kwiaty i ozdabiają wstążkami. Dzięki ich pracy, mimo że krzyż stoi przy bardzo ruchliwej trasie, zawsze jest zadbany i czysty.
Warto dodać, że inicjatywę założenia klubu wspierają: radna Małgorzata Chmurska, sołtys Henryk Chmurski i dyrektor domu kultury Michał Chmielewski.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 11/2018

slesinSeniorzy16 listopada powstał Klub Seniora w Mikorzynie. Na początek zapisało się 21 członków, ale najprawdopodobniej liczba ta jeszcze wzrośnie. Solidarnie wybrano zarząd, w skład którego weszli: przewodniczący Tadeusz Andrzejczak, jego zastępca Elżbieta Adamczewska, skarbnik Wioletta Kopczyńska. Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek o godz. 17.00. Aktywność mieszkańców Mikorzyna jest wszystkim znana od lat....Niezależny Portal Gminy Ślesin 537 razy przeczytano