lm.pl

Symboliczny klucz obejmującemu po raz trzeci stanowisko burmistrza Ślesina – Mariuszowi Zaborowskiemu, wręczyli miejscy radni. Podczas sesji inauguracyjnej, wybrano nowego przewodniczącego.

Najpierw program artystyczny, a później ślubowanie i najważniejsze w tej kadencji wybory. Po odebraniu zaświadczeń oraz złożeniu przez radnych przyrzeczenia, insygnia władzy odebrał Mariusz Zaborowski. Burmistrz podziękował wyborcom, ale przede wszystkim najbliższej rodzinie.

– Sam wrzesień i połowa października to było 41 spotkań w gminie. To ogromne zrozumienie ze strony rodziny jest bardzo istotne, zwłaszcza że spodziewamy się z żoną syna i nie mogłem uczestniczyć w różnych spotkaniach. Dziękuję również rodzicom, że wychowali mnie na dobrego człowieka. Nie wyobrażam sobie, żeby samorządowiec był innym człowiekiem, niż taki który niesie pomoc – mówił Mariusz Zaborowski.

Burmistrz dziękował też urzędnikom oraz sołtysom. Podkreślił, że liczy na owocną współpracę z nowymi radnymi.

– Przed nami 5 lat i mnóstwo ciężkiej, ale i bardzo satysfakcjonującej pracy. Jestem przekonany, że przy takich radnych dużo zrobimy. Za chwileczkę wielkim ciągiem będziemy mieć posiedzenia komisji, spotkania. Najbliższe półtora miesiąca to będzie trudna i ciężka praca, ale przygotowujemy wszystko, żeby było jak najlepiej – podkreślał Mariusz Zaborowski.

Z ubiegania się o fotel przewodniczącego Rady Miejskiej w Ślesinie zrezygnował Stanisław Chrzanowski, który pełnił tę funkcję przez dwie ostatnie kadencje. Wybór padł na 34-letniego Pawła Bielickiego, który został zgłoszony jako jedyny kandydat i uzyskał 15 na 15 możliwych głosów. Stanisław Chrzanowski natomiast, wspólnie z Markiem Ejma zostali wybrani na wiceprzewodniczących rady (każdy z nich zdobył 14 głosów).

 

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

slesinInformacjeUMiGSymboliczny klucz obejmującemu po raz trzeci stanowisko burmistrza Ślesina – Mariuszowi Zaborowskiemu, wręczyli miejscy radni. Podczas sesji inauguracyjnej, wybrano nowego przewodniczącego. Najpierw program artystyczny, a później ślubowanie i najważniejsze w tej kadencji wybory. Po odebraniu zaświadczeń oraz złożeniu przez radnych przyrzeczenia, insygnia władzy odebrał Mariusz Zaborowski. Burmistrz podziękował wyborcom, ale...Niezależny Portal Gminy Ślesin 539 razy przeczytano