przegladkoninski.pl

Po ośmiu latach zmienił się przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Ślesin. W nowej kadencji będzie nim 34-letni Paweł Bielicki.

– Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność – mówił po głosowaniu. Gratulacje odebrał między innymi od Mariusza Zaborowskiego, który po raz trzeci decyzją mieszkańców został burmistrzem. Od rady miejskiej otrzymał symboliczny upominek, czyli klucz mający blisko 50-letnią historię.

Ślesińscy radni, a wśród nich jest siedmioro nowych, złożyli ślubowanie. Tak samo ślubowanie złożył burmistrz Mariusz Zaborowski. Podczas swojego wystąpienia w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury dziękował między innymi swojej najbliższej rodzinie za wsparcie.
– I za wyrozumiałość mojej żonie. Wrzesień i połowa października to 41 spotkań na terenie gminy – mówił. – Dziękuję moim wspaniałym rodzicom, którzy wychowali mnie na dobrego człowieka. Zawsze dbali, żebym starał się pomagać. To na pewno procentuje w pracy w samorządowca.

Galeria zdjęć Henryka Zajferta.

Mariusz Zaborowski dziękował też swoim współpracownikom. Zwrócił się także do radnych gratulując zwycięstwa w wyborach.
– Przed nami mnóstwo ciężkiej, ale i też satysfakcjonującej pracy. Zaowocuje ona na pewno wspaniałymi rzeczami – mówił burmistrz Ślesina. A już za chwilę wszyscy będą spotykać się, by przygotować budżet na 2019 rok. – Jestem przekonany, że razem zrobimy naprawdę dużo – stwierdził Mariusz Zaborowski. Od rady miejskiej dostał mający blisko 50 lat klucz z datą 1358 (to wtedy Ślesin otrzymał prawa miejskie).

Podczas pierwszej sesji wybrano przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących. Przez osiem minionych lat tę pierwszą funkcję sprawował Stanisław Chrzanowski. W nowej kadencji pracami rady miejskiej pokieruje Paweł Bielicki, na którego w głosowaniu tajnym zagłosowali wszyscy radni.
– Dziękuję za zaufanie – mówił nowy przewodniczący. – Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i obowiązek. Będę starał się jak najwięcej pomagać mieszkańcom i pracować na rzecz naszej małej ojczyzny.

Wiceprzewodniczącymi zostali Stanisław Chrzanowski i Marek Ejma. W harmonogramie sesji znalazły się także punkty dotyczące wyboru składów poszczególnych komisji.

Następne obrady radnych odbywać się już będą w budynku Urzędu Miasta i Gminy. Sala została przygotowana, by można było sesje nagrywać zgodnie z nowymi przepisami. Radni zostaną też wyposażeni w odpowiedni sprzęt techniczny.

 

Tekst: Marcin Szafrański- Przegląd Koniński

slesinUMiGPo ośmiu latach zmienił się przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Ślesin. W nowej kadencji będzie nim 34-letni Paweł Bielicki. – Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność – mówił po głosowaniu. Gratulacje odebrał między innymi od Mariusza Zaborowskiego, który po raz trzeci decyzją mieszkańców został burmistrzem. Od rady miejskiej otrzymał...Niezależny Portal Gminy Ślesin 524 razy przeczytano