facebook.com/mgokslesin/

W dniach 9-16 listopada w Szczyrku, trzy zawodniczki Klubu M-GOK Gambit Ślesin brały udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Dziewczyny reprezentowały klub w dwóch grupach wiekowych, Julia Kowalska grała w grupie dziewczynek do lat 15, a Nikola Majdecka i Wiktoria Szwacińska w grupie dziewczynek do lat 17.

Mistrzostwa rozegrane zostały na dystansie 9 rund, tempem 90 minut na zawodnika plus 30 sekund za wykonany ruch. Dziewczyny w mistrzostwach grały bez presji ponieważ startowały z ostatnich miejsc listy startowej, więc wiedziały że może być tylko lepiej i tak też się stało dziewczyny punktowały z zawodniczkami wyżej notowanymi rankingowo. Zabrakło tylko trochę szczęścia w ostatniej rundzie gdzie Julka zremisowała a Nikola przegrała w partiach z przewagą i tym samym zabrakło im po jednym punkcie do awansu do Mistrzostw Polski.

Natomiast Wiktoria najniżej notowana nasza zawodniczka zagrał również bardzo dobry turniej zdobywając dwa remisy, szkoda tylko że zabrakło doświadczenia w partii z wicemistrzynią, którą Wiktoria miała już na wyciągnięcie ręki, była by to niespodzianka turnieju. Ostatecznie dziewczyny uplasowały się na miejscach Julia Kowalska 17 miejsce w grupie D-15, Nikola Majdecka 12 miejsce, a Wiktoria Szwacińska 14 w grupie D-17.

slesinSzachyW dniach 9-16 listopada w Szczyrku, trzy zawodniczki Klubu M-GOK Gambit Ślesin brały udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Dziewczyny reprezentowały klub w dwóch grupach wiekowych, Julia Kowalska grała w grupie dziewczynek do lat 15, a Nikola Majdecka i Wiktoria Szwacińska w grupie dziewczynek do lat 17....Niezależny Portal Gminy Ślesin 255 razy przeczytano