Odsłonięcie tablicy pamiątkowej zamontowanej na 17-tonowym głazie, ustawionym przy Urzędzie Miasta i Gminy, było głównym punktem ślesińskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach wzięli udział między innymi żołnierze 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

przegladkoninski.pl

Jak mówił burmistrz Ślesina, ta uroczystość pokazuje szacunek mieszkańców gminy do historii Polski oraz osób, które oddały życie za naszą wolność.

– Odsłaniana dzisiaj tablica niech zawsze przypomina o trudnej historii naszego kraju. Popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego niech przypomina bohaterów wszystkich, bez wyjątku, mieszkańców naszej gminy, którzy zapisali się w kartach wolnej ojczyzny – powiedział podczas swojego wystąpienia Mariusz Zaborowski.

Ślesińskie obchody rozpoczęły się w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza, a potem uczestnicy przemaszerowali przed Urząd Miasta i Gminy. W uroczystościach wzięli między innymi żołnierze 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej, któremu burmistrz przekazał bandolier do sztandaru, czyli szeroką szarfę noszoną przez lewe ramię na prawy bok przez podoficera sztandarowego w przedwojennym Wojsku Polskim.

Po oficjalnej części uroczystości czekał na uczestników, wielki 40-kilogramowy tort w barwach biało-czerwonych, który przygotowały gospodynie.

 

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

slesinInformacjeOdsłonięcie tablicy pamiątkowej zamontowanej na 17-tonowym głazie, ustawionym przy Urzędzie Miasta i Gminy, było głównym punktem ślesińskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach wzięli udział między innymi żołnierze 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Jak mówił burmistrz Ślesina, ta uroczystość pokazuje szacunek mieszkańców gminy do historii Polski...Niezależny Portal Gminy Ślesin 666 razy przeczytano