Odchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się dzisiaj 10 listopada w Ślesinie o godzinie 14.00. W programie prezentacja pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Quiet Voices oraz msza święta w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza. Po niej Kompania Honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, poczty sztandarowe, orkiestra dęta oraz zaproszeni goście przemaszerują na plac przed Urzędem Miasta i Gminy w Ślesinie.
Przy budynku został już postawiony wielki, 17-tonowy głaz pochodzący z odkrywki „Tomisławice”, na której będzie zamontowana tablica pamiątkowa z wyrytym popiersiem Józefa Piłsudskiego. Zostanie ona poświęcona, a uczestnicy złożą przy niej kwiaty. Podczas uroczystości, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, nie zabraknie wręczenia wyróżnień, odczytania Apelu Pamięci i salwy honorowej.

Tekst: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

slesinImprezyOdchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się dzisiaj 10 listopada w Ślesinie o godzinie 14.00. W programie prezentacja pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Quiet Voices oraz msza święta w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza. Po niej Kompania Honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu,...Niezależny Portal Gminy Ślesin 581 razy przeczytano