facebook.com/mgokslesin/

27 października w Kostrzynie rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich, w mistrzostwach brało udział 192 szachistów. Zawody przeprowadzone zostały w 6 grupach: dziewczynki do lat 10, 14 i 18, oraz chłopcy do lat 10, 14 i 18. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund tempem 15 minut na zawodnika, turniej został zgłoszony do międzynarodowej klasyfikacji FIDE.

Nasz klub reprezentowali w grupie dziewczynek do lat 10 Ada Chojnacka i Natalia Dorywalska, w grupie dziewczynek do lat 14 Julia Kowalska, w grupie dziewczynek do lat 18 Nikola Majdecka, Weronika Stolarska i Wiktoria Szwacińska, w grupie chłopców do lat 14 Alan Kopczyński i Dominik Melerowicz. Z naszego klubu najbliżej podium była Ada Chojnacka zajmując czwarte miejsce w grupie dziewczynek do lat 10.
Natomiast w bardzo silnej grupie dziewczynek do lat 18 dobry wynik uzyskały Nikola Majdecka piąte miejsce i Weronika Stolarska szóste miejsce. Świetnie zaprezentował się także Alan Kopczyński grając wszystkie partie z wyżej notowanymi zawodnikami zdobył aż 5 pkt. z 9. Podczas turnieju widać było ogólny luz i chęć do gry naszych szachistów, to na pewno przyczyniło się do bardzo dobrych wyników.

slesinSzachy27 października w Kostrzynie rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich, w mistrzostwach brało udział 192 szachistów. Zawody przeprowadzone zostały w 6 grupach: dziewczynki do lat 10, 14 i 18, oraz chłopcy do lat 10, 14 i 18. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund tempem 15 minut...Niezależny Portal Gminy Ślesin 485 razy przeczytano