Zdjęcia: Henryk Zajfert

Już po raz 16. w Piotrkowicach odbyło się Święto Pyrczoka, organizowane corocznie przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Imprezie nieodłącznie towarzyszy konkurs na najsmaczniejszego pyrczoka. Dwa lata temu zmieniona została jego formuła. W konkursie mogą brać udział tylko Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ślesin, a nie osoby indywidualne.

Do konkursu zgłoszono 11 pyrczoków. Po oficjalnym otwarciu świeta przez Mariusza Zaborowskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, z uwagi na to, że pyrczok najlepiej smakuje, gdyjest ciepły, rozpoczęto degustację ziemniaczanych wypieków.
Tymczasem nad wyłonieniem najsmaczniejszego pyrczoka pracowała komisja w składzie: Urszula Bachera, Ewa Wesołowska, Bogdan Boroński i Michał Chmielewski. Z kolei na scenie umiejętności wokalne zaprezentowaliuczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach pod kierunkiem nauczycielki Ilony Kowalskiej.

Goście rywalizowali w konkursie obierania ziemniaków. Ponadto wystąpił zespół seniorów „Stokrotka”. Po dokonaniu oceny komisja przyznała I miejsce KGW w Wąsoszach, II miejsce KGW w Niedźwiadach, III miejsce KGW w Honoratce.
Wszystkie koła uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, Starostwo Powiatowe w Koninie, Stowarzyszenie Polska Gospodyni i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 10(93)/2018

slesinZajęcia/WarsztatyJuż po raz 16. w Piotrkowicach odbyło się Święto Pyrczoka, organizowane corocznie przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Imprezie nieodłącznie towarzyszy konkurs na najsmaczniejszego pyrczoka. Dwa lata temu zmieniona została jego formuła. W konkursie mogą brać udział tylko Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ślesin, a nie osoby indywidualne. Do konkursu zgłoszono 11 pyrczoków....Niezależny Portal Gminy Ślesin 464 razy przeczytano