przegladkoninski.pl

Rozpoczął się jarmark ochewśnicki, który organizowany jest już od pięciu lat, ze szczególnym udziałem lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz talentów z miejskiego domu kultury.

Brzmieniem Orkiestry Dętej z MGOK w Ślesinie, rozpoczął się V Jarmark Ochweśnicki. Pomimo jesiennej aury, rynek został zapełniony przez smakoszy kuchni regionalnej oraz amatorów rękodzieła lokalnych gospodyń wiejskich. Publiczność oklaskuje przedstawienia prezentowane przez uczniów pobliskich szkół podstawowych, prowadzony jest też konkurs gwary ochweśnickiej, którego wyniki zostaną ogłoszone tuż po godzinie 16. Dużym powodzeniem cieszy się degustacja dań przygotowanych zgodnie z recepurą kuchni ochweśnickiej. Niebawem wystąpi zespół ludowy Tryniaczki z MGOK w Ślesinie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Quiet Voices.

Źródło: Agnieszka Pyzdrowska – Przegląd Koniński

 

 

Galeria zdjęć z profilu Marcina Wietrzykowskiego
slesinImprezyRozpoczął się jarmark ochewśnicki, który organizowany jest już od pięciu lat, ze szczególnym udziałem lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz talentów z miejskiego domu kultury. Brzmieniem Orkiestry Dętej z MGOK w Ślesinie, rozpoczął się V Jarmark Ochweśnicki. Pomimo jesiennej aury, rynek został zapełniony przez smakoszy kuchni regionalnej oraz amatorów rękodzieła lokalnych...Niezależny Portal Gminy Ślesin 518 razy przeczytano