przegladkoninski.pl

W sobotę rozpocznie się 19. Ogólnopolski Plener Malarski w Ślesinie. Weźmie w nim udział jedenastu artystów z całego kraju.

Przez osiem dni (26 maja – 3 czerwca) Ziemia Konińska stanie się inspiracją do rozwijania wyobraźni twórczej oraz miejscem wymiany doświadczeń artystycznych i technicznych dla: Doroty Falkowskiej-Adamiec, Cecylii Szerszeń, Krystyny Jasińskiej, Anny Lampe, Ewy Winczewskiej, Danuty Drzewieckiej, Barbary Chowańskiej-Najwer, Teresy Byczkowskiej, Jana Wołka, Sergiusza Grabskiego i Henryka Drzewieckiego. Artyści będą mieszkać i tworzyć w położonym nad jeziorem ślesińskim ośrodku „Papaver”.

Opiekunkami i przewodnikami dla wizytujących powiat malarzy będą Halina Wójcik – emerytowana dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie oraz konińska malarka Danuta Drzewiecka.

Na zakończenie pleneru każdy z artystów podaruje organizatorowi – konińskiemu starostwu – dwa swoje dzieła, które wzbogacą kolekcję Powiatowej Galerii Obrazów w Ślesinie. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyć też będzie wernisaż prac jego uczestników.

Artyści zaprezentują wybrane prace podczas wystawy autorskiej, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (28 maja). Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.00 w Galerii „Łaźnia” w Koninie.

slesinZajęcia/WarsztatyW sobotę rozpocznie się 19. Ogólnopolski Plener Malarski w Ślesinie. Weźmie w nim udział jedenastu artystów z całego kraju. Przez osiem dni (26 maja – 3 czerwca) Ziemia Konińska stanie się inspiracją do rozwijania wyobraźni twórczej oraz miejscem wymiany doświadczeń artystycznych i technicznych dla: Doroty Falkowskiej-Adamiec, Cecylii Szerszeń, Krystyny Jasińskiej,...Niezależny Portal Gminy Ślesin 385 razy przeczytano