przegladkoninski.pl

Tak jak co roku koniński WOPR przeprowadzi przegląd kąpielisk nad naszymi jeziorami. Ratownicy sprawdzą w których miejscach można bezpiecznie korzystać z plaży.

– W tej chwili trudno powiedzieć, ile w tym roku będzie kąpielisk. Prawdopodobnie jednak mniej niż w latach ubiegłych. Mniej ośrodków złożyło deklaracje – mówi Małgorzata Chuda, prezes zarządu rejonowego WOPR w Koninie.

Pierwsze ciepłe i słoneczne dni przyciągnęły nad jeziora amatorów wypoczynku nad wodą. Pojawiły się motorówki i skutery. Na pomostach można było zauważyć pierwszych plażowiczów. Choć do rozpoczęcia sezonu jeszcze daleko, już dziś wiadomo, że nie wszystkie ośrodki zdecydowały się na uruchomienie miejsc przeznaczonych do kąpieli. Powód?

– Oszczędności! – odpowiada prezes. – Przy kąpielisku musi być łódź motorowa, trzeba ogrodzić teren, zatrudnić ratowników. Sama specjalistyczna torba medyczna R1 to koszt 3 tysięcy złotych.

Ośrodki chcące mieć na swoim terenie kąpieliska musiały złożyć deklaracje do końca grudnia.
– Z tego co wiem, takie złożył Ślesin i Gosławice. Kąpielisk nie będzie prawdopodobnie w Wilczynie i Trębach -mówi Małgorzata Chuda. – Szczegóły będziemy znać dopiero po tym, jak przeprowadzimy lustrację.

Przegląd rozpocznie się w czerwcu, a w większości ośrodków sezon rozpoczyna się od 1 lipca. Do tego czasu powinno być wiadomo, na których plażach można odpoczywać bezpiecznie.

 

Źródło: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

slesinInformacjeTak jak co roku koniński WOPR przeprowadzi przegląd kąpielisk nad naszymi jeziorami. Ratownicy sprawdzą w których miejscach można bezpiecznie korzystać z plaży. – W tej chwili trudno powiedzieć, ile w tym roku będzie kąpielisk. Prawdopodobnie jednak mniej niż w latach ubiegłych. Mniej ośrodków złożyło deklaracje – mówi Małgorzata Chuda, prezes...Niezależny Portal Gminy Ślesin 470 razy przeczytano