facebook.com/mgokslesin/

Kolorową, poświęconą tatrzańskiej roślinności kolekcję obrazów będzie można podziwiać od 6 kwietnia w MGOK w Ślesinie. Tego dnia o g. 18.00 zostanie otwarta wystawa będąca efektem sierpniowego pleneru w Zakopanem. Wzięli w nim udział nieprofesjonalni twórcy z Konina, związani z pracownią plastyczną „Pod Galerią”, która mieści się w Galerii CKiS Wieży Ciśnień.

Izabela Kostiukow – prowadząca pracownię, tak opisuje twórcze zaangażowanie podopiecznych:
Inspirując się przyrodą tatrzańską i stworzoną wokół niej kulturą, każdy z autorów wybrał i namalował jedną z tatrzańskich roślin, tak iż powstał swojego rodzaju poplenerowy zielnik. Wypełniają go wielobarwne kwiaty, które tym różnią się od swoich odpowiedników z prawdziwego zielnika, że nie są zasuszone, jest w nich życie, i delikatnym gestem skłaniają się w stronę słońca. Nasz „Zielnik tatrzański” kojarzy się z romantyczną kolekcją, w której tkwią tajemnice botaniki. Mam nadzieję, że będzie on dla odbiorców źródłem wartościowych doznań estetycznych.

slesinZajęcia/WarsztatyKolorową, poświęconą tatrzańskiej roślinności kolekcję obrazów będzie można podziwiać od 6 kwietnia w MGOK w Ślesinie. Tego dnia o g. 18.00 zostanie otwarta wystawa będąca efektem sierpniowego pleneru w Zakopanem. Wzięli w nim udział nieprofesjonalni twórcy z Konina, związani z pracownią plastyczną „Pod Galerią”, która mieści się w Galerii...Niezależny Portal Gminy Ślesin 365 razy przeczytano