przegladkoninski.pl

Gala Powiatu Konińskiego to coroczna uroczystość dedykowana nietuzinkowym ludziom, którzy dostrzegają potrzebę działania dla dobra powiatu, a ich pasja, zaangażowanie i praca stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji z tym, co jest ważne dla samorządu i mieszkańców.
– Tradycyjnie już, w styczniowe popołudnie, jesteśmy gospodarzami tego wyjątkowego, zawsze uroczystego spotkania. Każdego roku mamy świadomość, że będzie to spotkanie z ludźmi wyrastającymi poza przeciętność, liderami, społecznikami, którzy poświęcają swoje talenty i czas dla współpracy z powiatem konińskim – mówił 26 stycznia Janusz Stankiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego. Tacy właśnie wyjątkowi ludzie i organizacje odebrali dziś „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego 2017” w dziedzinach: gospodarka, działalność społeczna, kultura i sport.

Zanim jednak to nastąpiło, starosta Stanisław Bielik podsumował miniony rok. Mówił o osiągnięciach uczniów, o pomocy społecznej, działaniach na rzecz ochrony środowiska czy pozyskanych środkach zewnętrznych.
– Jak co roku prowadziliśmy oszczędną gospodarkę finansową, a główny nacisk był położony na inwestowanie, rozwój i pomnożenie majątku powiatu. Dzięki temu nasze nakłady na inwestycje, remonty i konserwacje wyniosły ponad 24 miliony. Największym oczekiwaniem społecznym jest budowa i naprawa dróg, dlatego też nakłady na tę dziedzinę w ubiegłym roku wyniosły ogółem ponad 22 mln złotych – wymieniał starosta Stanisław Bielik.

Najważniejszą częścią Gali jest jednak wręczenie statuetek, którymi w dotychczasowych dziewiętnastu edycjach wyróżniono już prawie sto pięćdziesiąt osób. W tym roku laureatem w dziedzinie „gospodarka” zostały – rodzinna firma Fabryka Materaców Hevea ze Ślesina oraz Rolplan sp. z o.o. z Kleczewa, producent plandek i innych wyrobów z materiałów PCV.
Za „działalność społeczną” nagrodzono Halinę Rogowską, sołtys wsi Kramsk, radną gminy Kramsk oraz przewodniczącą Rady Seniorów Powiatu Konińskiego. Radości z nagrody nie kryli też przedstawiciele Orkiestry Dętej Quantum z Rychwała, którą wyróżniono w kategorii „kultura”. Statuetka za „sport” trafiła do Klubu Sportowego „Sokół Kleczew”, posiadającego 90-letnią tradycję i należącego do czołowych klubów w Wielkopolsce oraz Michała Reka, nauczyciela, prezesa Ludowego Zespołu Sportowego Orzeł „Osiecza”.

Rok 2018 jest rokiem okrągłych jubileuszy – świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – dlatego też dzisiejszy koncert zaplanowano pod hasłem „Wyśpiewać Niepodległą” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego i Konin Band Orchestra pod dyr. Ryszarda Piotrowskiego i Szymona Piotrowskiego.

Źródło: Olga Boksa – Przegląd Koniński

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2018/01/PK_logo.png?fit=1024%2C252&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2018/01/PK_logo.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinPowiat konińskiGala Powiatu Konińskiego to coroczna uroczystość dedykowana nietuzinkowym ludziom, którzy dostrzegają potrzebę działania dla dobra powiatu, a ich pasja, zaangażowanie i praca stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji z tym, co jest ważne dla samorządu i mieszkańców. – Tradycyjnie już, w styczniowe popołudnie, jesteśmy gospodarzami tego wyjątkowego, zawsze uroczystego...Niezależny Portal Gminy Ślesin 599 razy przeczytano