przegladkoninski.pl

W przyszłym roku ma rozpocząć się przebudowa wiaduktu w Honoratce, na granicy Konina i gminy Ślesin.

– Stary obiekt zostanie rozebrany i będzie zbudowana nowa konstrukcja – informuje Marcin Kucharczak, starszy specjalista poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie ta inwestycja w Honoratce (w gminie Ślesin) jest w trakcie prac projektowych. Wiadomo jednak, że stary obiekt będzie rozebrany. To z pewnością wiąże się dla kierowców z dużymi utrudnieniami w ruchu, bo wiadukt jest częścią ruchliwej drogi krajowej nr 25.

– Podczas budowy ruch samochodowy będzie odbywał się wahadłowo po wiadukcie tymczasowym, który docelowo zostanie kładką pieszo-rowerową. Poprawi to w przyszłości bezpieczeństwo pieszych – wyjaśnia Marcin Kucharczak.

Prace budowlane zaplanowano na lata 2018-2019.

Tekst: Marcin Szafrański

slesinInformacjeW przyszłym roku ma rozpocząć się przebudowa wiaduktu w Honoratce, na granicy Konina i gminy Ślesin. – Stary obiekt zostanie rozebrany i będzie zbudowana nowa konstrukcja – informuje Marcin Kucharczak, starszy specjalista poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie ta inwestycja w Honoratce (w gminie Ślesin) jest w...Niezależny Portal Gminy Ślesin 683 razy przeczytano